قوانین و حریم خصوصی

قوانین لغو سفر

لغو توسط راننده

۱) راننده تا دو ساعت مانده به شروع حرکت حق لغو سفر را دارد.

۲) در صورت لغو سفر توسط راننده، هزینه رزرو سفر به اعتبار مسافران عودت داده خواهد شد.

لغو توسط مسافر

۱) همه مسافرهای عزیز فقط تا یک ساعت بعد از انجام رزرو فرصت لغو سفر بدون پرداخت هیچ جریمه ای را دارند. در این حالت کارمزد اپلیکیشن همراجو کسر نخواد شد.

۲) وقتی که رزرو مسافر بیشتر از ۲۴ ساعت مانده به زمان شروع سفر انجام شود و زمان لغو سفر کمتر از ۲۴ ساعت مانده به زمان شروع سفر صورت گیرد. در این حالت ۱۰۰ درصد هزینه سفر به اعتبار راننده منتقل می شود.

۳) وقتی که رزرو مسافر کمتر از ۲۴ مانده به زمان شروع سفر انجام شود و زمان لغو سفر هم کمتر از ۲۴ ساعت مانده به زمان شروع سفر صورت گیرد. در این حالت ۷۰ درصد هزینه سفر به اعتبار مسافر عودت و ۳۰ درصد به اعتبار راننده افزایش داده می شود.

۴) زمان رزرو و زمان لغو سفر هر دو بیشتر از ۲۴ ساعت مانده به زمان شروع سفر انجام شود. ۵۰ درصد هزینه سفر به اعتبار راننده افزایش و ۵۰درصد هزینه به اعتبار مسافر عودت داده می شود.

لازم به ذکر است کارمزد اپلیکیشن همراجو در تمام حالت ها به جز حالت اول، از اعتبار مسافر کسر خواهد شد.

قوانین عمومی

۱) اپلیکیشن همراجو و تابع قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران بوده و عضویت و اطلاعات وارد شده توسط اعضاء که مغایر با این قوانین تشخیص داده شود بدون اطلاع قبلی حذف یا مسدود خواهد شد و سایت خود را موظف به توضیح علت این موارد نمی‌داند. فایل های ذخیره شده اعضا که ناقص قوانین سایت باشد بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد، حساب های کاربرانی که مورد سوءاستفاده یا دستکاری قرار گیرند بدون اطلاع قبلی حذف می‌شوند.

۲) کاربران همراجو مسئول مستقیم اطلاعات ارسالی به سایت می‌باشند و می‌پذیرند کلیه اطلاعات درخواستی اپلیکیشن را مطابق با واقعیت وارد می‌کنند و هرگونه شکایت در مورد محتوی اطلاعات از جمله عدم صحت، نادیده گرفتن مالکیت معنوی یا اصول اخلاقی صد درصد به آنان برمی‌گردد و شرکت هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربران قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات و استفاده غیرمتعارف شرکت و شخص ذینفع مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری خواهد بود.

۳) اپلیکیشن همراجو در قبال خسارات وارده شده از طرف مسافر و راننده و یا بالعکس در این سامانه و یا هرگونه خسارت جانی یا مالی وارده بر مسافران یا اسکان یا رانندگان ناشی از بلاهای طبیعی، خطاهای انسانی اعم از عمد (جرایم) و یا سهوی و یا نقض فنی خودرو و اشیاء گمشده مسئول نمی‌باشد و جبران این خسارات برعهده خود مسافر یا راننده می‌باشد. شرکت می‌تواند چنین غیرفعال کردن حساب کاربری متخلف از طریق مراجع ذیصلاح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حق قانونی خود به عمل آورند.

۴) اپلیکیشن همراجو هیچگونه مسئولیتی در قبال تماس گیرندگان و کسانی که از طریق اینترنت می‌توانند اطلاعات مربوط به کاربر را مشاهده کننده و ندارد.

۵) مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری شامل نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربر است در صورت مفقود شدن یا به سرقت رفتن اطلاعات و گوشی موبایل موظف است در اسرع وقت موضوع را به شرکت اطلاع دهد بدیهی است تا اطلاع رسانی به شرکت انجام نشدذه مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور و موبایل کاربر انجام شده برعهده وی خواهد بود.

۶) ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید شرکت از کاربران تقاضای تکمیل مدارک و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی شرکت خواهد بود در غیر این صورت شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود نماید و از ارائه خدمات به ایشان خودداری نماید. لازم به ذکر است تمامی اطلاعات و آگهی‌های ثبت شده توسط همراجو ثبت و نگهداری می‌شود و به جز برخی اطلاعات جهت کمک به طرفین محرمانه می باشد. اطلاعات از هر طریق به اشخاص ثالث ممنوع می‌باشد مگر برابر قانون و تصمیم مرجع قضایی که شرکت مکلف به ارائه اطلاعات کاربران به مرجع فوق می‌باشد.

۷) از لحظه درخواست سرویس تا شروع سفر ارتباط بن مسافر و راننده، صرفاً از طریق سایت انجام شده و تمامی پیام ها از طریق سایت کنترل و پیگیری می‌گردد و اپلیکیشن همراجو برای دسترسی موقعیت فعلی شماره به ثبت بر روی نقشه داشته در صورت ندادن این مجوز هیچگونه تداخلی دراپ به وجود نمی‌آید.

۸) قیمت اعلام شده با احتساب تمام هزینه‌ها و عوارض، نوع سفر، تعداد مسافران، مدت زمان تقریبی سفر، مبدأ و مقصد محاسبه گردیده و مسافر در طول سفر و پس از آن هیچگونه هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد و پس از استفاده نمی‌توان تراضی به آن کرد.

۹) صحت و سقم اطلاعات مربوط به مشخصات راننده و مالکیت خودرو عیناً از مدارک شناسایی رسمی اسکن شده در سایت نمایش داده می شود و کلیه مسئولیت های مربوطه در این خصوص برعهده راننده می‌باشد و مسافر در صورت وجود هرگونه تناقض در اطلاعات می‌تواند با شبکه همراجو تماس گرفته و مراتب را اطلاع دهد تا خودروی نامناسب از سامانه حذف شود.

۱۰) کاربران حق ندارند اشیاء غیرمجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء و ادواتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست در وسیله نقلیه همراه داشته باشند.

۱۱) کاربر مسافر ملزم است در صورت داشتن بار نامتعارف و یا حیوانات مجاز، مراتب را قبل از واریز وجه به راننده اعلام کند که این امر با توافق طرفین امکان پذیر است.

۱۲) کاربران اعم از مسافر، راننده و مهمان می‌پذیرند که حداکثر تعداد مسافرانی که می‌توانند در یک خودرو سوار شوند برابر با ظرفیت سرنشین مجاز خودرو مندرج در کارت خودرو است و در صورتی که تعداد مسافران بیش از حد مجاز باشد کاربر راننده، حق لغو سفر را خواهد داشت.

۱۳) پرداخت صرفاً به صورت الکترونیکی بوده، هرگونه روش دیگری اعم از نقدی، کارت به کارت، تهاتری و غیره مورد پذیرش نخواهد بود. رزرو پس از پرداخت کامل قطعی خواهد بود، واریزی علی‌الحساب و یا عدم اعلام به سامانه پس از واریزی و یا مشکلات سیستم بانکی در پرداخت آنلاین به صورتیکه وجه آن به حساب این شرکت واریز نگردیده باشد بعنوان رزرو قطعیز منظور نخواهد شد و قطعی بودن رزرو مستند به تاییدیه خواهد بود و شرایطی غیر از این رسمیت نخواهد داشت.

۱۴) اپلیکیشن همراجو برای آپلود عکس از دسترسی گالری و دوربین تلفن همراه استفاده می‌کند و این دسترسی ها برای راننده جهت ارسال مدارک موردنیاز و تصاویر خودرو و برای مسافر جهت انتخاب عکس پروفایل است و سایت مختار است هرگونه پیام، آگهی و یا عکسی که به این سایت ارسال می‌کنید و یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجاد شده توسط شما باشد را هر زمانی و به هر شکلی که ضروری بداند بنماید.

اپلیکیشن همراجو مسئولیتی در قبال پشتیبان گیری از آگهی ها و تصاویر ندارد.

۱۵) هر یک از اعضاء فقط می‌توانند یک حساب کاربری در سایت داشته باشد چنانچه بیش از یک حساب کاربری داشته باشد حساب های خلافی حذف خواهد شد. استفاده شما و مرور و جستجوی شما در سایت با مسئولیت شخصی خود شما صورت می‌گیرد و سایت تعهدی در قبال انتشارات مستقیم، اتفاقی تبعی، غیرمستقیم و کیفری ناشی از دسترسی و استفاده شما در ملیت ندارد.

سایت در مورد عدم قطع شدن سایت، مالی در اشکال بودن آن، رفع اشکالات یا تطابق با نیازهای شما تعهدی ندارد.

۱۶) چنانچه هر یک از کاربران در زمان استفاده از خدمات، مشکلی مواجه شوند می‌توانند شکایت خود را به واحد رسیدگی شکایات مطرح نماید و شرکت پیگیری لازم را حسب مورد جهت حل و فصل انجام خواهد داد و این مسئولیت فقط در فرض است که راننده و مسافر صرفاً از طریق این اپلیکیشن خدمات اخذ کرده باشند لذا اگر خارج از این برنامه بر انجام سفر توافق کرده باشند شرکت مسئولیتی نخواهد داشت.

۱۷) هرگونه اقدامی که از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی های شرکت شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی می‌گردد که شرکت حق مسدود کردن حساب کاربر متخلف را داشته و می‌تواند از طریق مراجع قانونی نسبت به احقاق حق خود اقدام نماید.

۱۸) کاربران راننده در زمان ثبت در سامانه مکلف به اسکن مدارک من جمله گواهینامه، کارت ملی، کارت خودرو، برگ سبز مالکیت خودرو، معاینه فنی و بیمه نامه وسیله نقلیه خود تا سقف تعهدات قانونی است تا در صورت بروز خسارت به اشخاص ثالث یا هر یک از سرنشینان امکان جبران خسارت از این حیث باشد همچنین مکلف به امرار سلامت وسیله نقلیه از هر حیث و هر نظر دارند و علاوه بر رعایت ضوابط و مقررات قانونی حاکم بر سفرهای شهری مکلف به داشتن جعبه کمک‌های اولیه و علائم هشدار دهنده و زنجیر چرخ می باشند.

۱۹) سایت همراجو ممکن است تغییراتی در این قوانین و مقررات اعمال کند که در این صورت، کاربران لازم است هر از چند گاهی از این صفحه دیدن نمایند تا از شرایط و الزامات جاری و لازم الاجرا مطلع شوند بدیهی است استفاده از آن پس از هر بار تغییر به منزله پذیرفتن تغییرات مذکور است.